שעון נוכחות לעסקים

בעלי עסקים קטנים המעסיקים מספר מצומצם של עובדים נתקלים לעיתים בבעיה כאשר הם מתיישבים בסוף החודש על מנת לחשב את השכר החודשי של עובדיהם. הבעיה לרוב נוצרת על ידי ניהול לא נכון של השעות החודשיות של כל עובד. לעסקים קטנים אשר מנהלים את רישום השעות של עובדיהם על גבי דפי נייר או באמצעות תוכנת אקסל קיימת הסתברות גבוהה יותר לערוך טעויות במשכורות לעובדים. ניהול לא נכון של שעות הנוכחות של העובדים עלול להביא לסכסוכים מיותרים עם העובדים ובמקרים חמורים לדיונים בבתי משפט לדיני עבודה. הכנסה של שעון נוכחות לעסק עשויה לפתור בעיות אלו.
שעון נוכחות טוב לניהול וחישוב שעות נכון. כאשר העובד מגיע לעבודה בבוקר, הוא מעביר את הכרטיס המגנטי או מקיש את הקוד הסודי שלו על גבי השעון, ובסוף יום העבודה הוא שוב מעביר את הכרטיס או מקיש את הקוד הסודי שלו. בצורה כזו אנו חוסכים רישום ידני של שעות העבודה, ומקבלים נתונים מדויקים ואמינים יותר.
נתונים בסיסיים כמו שעת כניסה, שעת יציאה ושעות, דקות ושניות שנכח העובד במקום העבודה נשמרים במערכת ומתחברים לתוכנת מחשב ייעודית המסוגלת להדפיס דוחות בחתך יומי, שבועי, חודשי ושנתי. באמצעות שעון נוכחות קל יותר לנהל ולעקוב אחר שכר העובדים ולקבל תמונה ברורה יותר לגבי הוצאות העסק על כוח עבודה.
שעון נוכחות עשוי לסייע גם במקרים כמו וויכוחים בין מעסיקים לעובדים, לצורך העניין באם עובד טוען שמגיע לו יותר היות ועבד יותר שעות ממה שהופיע לו בתלוש המשכורת, ניתן לגשת לתוכנת המחשב ולצפות בנתונים שהוכנסו על ידי שעון הנוכחות. כעת – כאשר כל הנתונים מול העניים של העובד ניתן להוכיח לו בצורה חד משמעית כי אלו השעות שהוא עבד בהם, ואפילו לא דקה אחת יותר.

Leave a Reply