איך למנוע דיווחי שקר של עובדים ומעסיקים?

איך למנוע דיווחי שקר של עובדים ומעסיקים?

בעבר הלא רחוק סבלו בעלי עסקים וכן עובדיהם מדיווחי שקר באשר לשעות העבודה כאשר בחלק מהעסקים נראו דיווחי שקר מצד המנהלים אשר הפחיתו בשעות העבודה של עובדיהם וכן מנגד דיווחי שקר של עובדים אשר דיווחו באשר לשעות עבודה מרובות יותר בכל חודש עבודה. תופעה זו גררה את העסקים להפסדים כלכליים גדולים וכן לא פעם את העובדים גם הם לנזקים כלכליים וקבלת משכורות נמוכות מהמשכורות המגיעות להם על פי חוק.

ראשית נציין כי כל פגיעה בשכרו של העובד הינה עבירה על החוק וכן גם דיווחי שקר מצד העובדים נחשבים גם הם כעבירה חמורה על החוק במדינת ישראל.

החיפוש אחר פתרון ראוי למעקב ובקרה אחר שעות העבודה של עובדים רבים בעולם כולו הוליד את כניסתם של שעוני הנוכחות המאפשרים מעקב אחר שעות העבודה של כל עובד ועובד. בתחילה נתקלנו בשעוני נוכחות אשר הדפיסו את שעות הכניסה והיציאה על גבי כרטיסי העובדים אך אט אט נתקלנו במגוון שיטות מתקדמות לרבות כרטיסים מגנטיים, שעוני נוכחות ביומטריים ועוד.

שעון נוכחות ביומטרי לדוגמה הינו האמצעי המתקדם ביותר למעקב אחר שעות העבודה של העובדים בעסק. שעות הכניסה והיציאה של העובד נקבעות על ידי קריאת טביעת האצבע שלו בלבד נתון המאפשר רק לעובד בעצמו להעביר את טביעת האצבע בכניסה וביציאה מהעבודה. בכך, טופלה בעיה חמורה של החתמת כרטיסי העובד על ידי חבריו של העובד כשהוא אינו בשעות העבודה שלו מה שאפשר לעובדים לנפח את משכורותיהם וליהנות מתמלוגים רבים.

תוכנות מתקדמות העובדות בסנכרון מלא עם שעון הנוכחות מאפשרות ניהול חשבונות וביצוע חישובי שכר באופן ממוחשב וקל הרבה יותר כאשר שעות העבודה והנוכחות של העובדים מוזנים ישירות אל המערכת המתקדמת.

בעוד בעולם כולו התקדמו לשעוני נוכחות מתקדמים המאפשרים קביעה ודאית וברורה באשר לשעות העבודה של העובדים וכן לדיווחים קרובים ככל הניתן לאמת המאפשרים הן לעובדים והן למעסיקים לחסוך כסף יקר.

Leave a Reply