שעון נוכחות ביומטרי

שעון נוכחות ביומטרי

דיווח לא מדויק אודות שעות עבודה מביא מעסיקים רבים מידיי חודש להנפיק מידיי חודש תלושי משכורת גבוהים מידיי עבור עובדים רבים. תלוש משכורת גבוה הוא תוצר הדיווח השגוי של עובדים לגבי שעות עבודתם על ידי החתמת כרטיס העובד שלהם בידיי חבריהם לעבודה. בכך יוכלו להחתים את הכרטיס גם כשלא הגיעו לעבודה.

ציבור המעסיקים בישראל מחפשים דרך חלופים לרישום שעות העבודה של עובדיהם ללא שינוי דרסטי באורך העבודה ובשיטות ארגון העסק. שיטה חדשה שנכנסה בקול תרועה לעסקים רבים בישראל היא “שעון נוכחות ביומטרי. שעון זה מאפשר מעקב אחר שעות העבודה לרבות כניסה ויציאה של העובד על ידי טביעת האצבע שלו. את טביעת האצבע לא ניתן לשכפל או להעתיק ובכך נמנעת רמאות רבה.

ניהול חשבונות

שעון ביומטרי מאפשר חיבור המערכת לתוכנת ניהול חשבונות. תוכנה זו יודעת לחשב את כלל שעות העבודה של כל עובד ועובד לרובת שעות נוספות, שעות לילה, תעריפי שבת ועוד מגוון רחב של נתונים על מנת להפיק תלוש משכורת מדויק ביותר.

דו”חות

בנוסף ביכולת השעון הביומטרי לשמור בזיכרון המכשיר שעות עבודה של אלפי עובדים לאורך מספר חודשים. ניתן להדפיס נתונים על פי מחלקות, משמרות, גילאי עובדים ועוד מגוון רחב של נתונים שניתן להפיק מהמערכת לטובת דו”חות כאלו ואחרים. מחלקת הכספים של עסק יכולה להנפיק דו”חות לגביי חודשים ספציפיים, רבעונים עווד שלל נתונים לניתוח הוצאות העסק למשכורות העובדים.

מניעת רמאות ודיוק מרבי

הדיוק של שעון הנוכחות הביומטרי הוא מוחלט. אי אפשר לטעות כאשר שעון הנוכחות מקבל נתונים לרבות תעריפי שעת עבדוה עבור כל עובד ועובד, השעון יודע לחשב שעות נוספות, תעריפי שבת, שעות לילה ועוד מגוון רחב של נתונים על מנת להפיק את תלוש המשכורת המדויק ביותר. בכך חוסך בעל העסק הוצאות יקרות על חשבי שכר כאלו ואחרים ומונע טעויות במשכורות עובדים.

שעון נוכחות ביומטרי משפר רבות את אורך החיים בעסק, על ידי דיוק השעון נמנעים אי נעימויות כאלו ואחרות כשאר עובדים או מעסיקים מנסים לרמות לגביי שעות העבודה של עובד ספציפי. הסיכוי כי עובד יחתים כרטיס לעובד אחר שאינו מגיע לעבודה אינו קיים לאור הצורך בטביעת האצבע של כל אדם שאין שני לה.

טביעת האצבע היא כלי חזק לדיוק ולקביעת זהותו של כל אדם ואדם. אין טביעת אצבע כפולה וכל אדם נושא עימו את אותה טביעת אצבע מלידתו ועד למותו. הדיוק המרבי וחוסר היכולת לרמאות הביאו לפופולאריות הגוברת של שעון הנוכחות הביומטרי גם לאור יתרונותיו הרבים בניהול החשבונות והמשכורות. לא לחינם נכנס השעון בקול תרועה רבה לבתי עסקים רבים ברחבי העולם בכלל וברחבי ישראל בפרט.

Leave a Reply