שעון נוכחות

שעון נוכחות

אין ספק כי שעון נוכחות אשר ממוקם בכניסה למשרד, תורם יתרונות רבים לארגון שרכש אותו, ואף לעובדיו. חברות רבות כיום מתקינות שעון נוכחות לאו דווקא בשביל “לעקוב” אחר עובדיהם, אלא יותר בשביל לקבל דוח מהימן ואמיתי בקשר לחבות השכר שיש לשלם לאותו עובד. חשבי שכר רבים דורשים מהנהלת מקום העבודה שלהם להתקין שעון נוכחות, שייעל את עבודתם במידה רבה. אם מדובר במעקב אחר שעות נוספות לא מורשות שנוצלו, חריגות לא הגיוניות ושאר היבטים – מחלקת השכר תהיה רגועה כי נושאים אלו יצופו על פני השטח במקום להיאבד ללא השימוש בשעון הנוכחות. נדגיש כי גם בעבודת הביקורת המבוצעת ברוב הארגונים, והגורמת לטרחה לא קטנה לבעלי העסק- שעון הנוכחות מהווה סימן לאיכות ורגיעה כי ארגונכם עושה כל שביכולתו על מנת להקטין את הסיכון לטעות או למעילה חלילה המתרחשת על ידי עובדיכם, ובכך כמובן לפשט את הליך הביקורת בעיקר במחלקת השכר הסבוכה.

כבר בתחילתו היה שעון הנוכחות שימושי לרוב במפעלים, כך שלכל עובד היה כרטיס משלו עליו נהג לחתום באופן ידני כשהיה מגיע לעבודה.  שעון הנוכחות שימש כאקט הרתעתי ולא יותר מכך, משום שבעבר מפעלים היו מורכבים ממספר רב מאוד של עובדים ובוודאי שלא היה שימוש רב בדיווח זה – כי תנאים סוציאליים לא היו באותה עת נחלת הכלל. עם השתכללות והתקדמות הטכנולוגיה, שעון הנוכחות עבר לפעול בצורה של העברת כרטיס או קוד מגנטי ממוחשב, אשר מקושר בקו תקשורת למסוף המרכז את נתוני הנוכחות. עם התגברות החוקים הסוציאליים כלפי העובד, גם אותם עובדים התעניינו בקופסא הזו שרושמת את דיווחי השעות שלהם, ורצו לוודא כי הם מקבלים את כל התנאים להם הם זכאים על פי חוק. בעזרת שעוני הנוכחות מבצעת גם ההנהלה מעקב וניתור שוטף, גם העובדים עצמם וגם צדדים שלישיים, כגון מבקרי חשבונות, הבאים לבקר את החברה.

שעון הנוכחות יוצר סדר בכל הקשור למשכורות העובדים, הסדרת תנאים סוציאליים, זכאות לתעריף שעות נוספות ועוד. חברה העובדת בלי שעון נוכחות מפסידה יתרונות רבים אשר חוסכים זמן וכסף רב ממחלקת שכר ומשאבי האנוש.

Leave a Reply