בקרת כניסה

השימוש בבקרת כניסה נפוץ בדרך כלל בבנייני מגורים משותפים ובבתים פרטיים. היתרון של בקרת הכניסה הוא שהיא מספקת אבטחה בסיסית ומונעת בפני כניסת פורצים, גנבים ואישים לא רצויים לשטח פרטי. בקרת כניסה סטנדרטית היא בקרת כניסה שהקוד הסודי שלה מורכב מ-4 ספרות, כאשר ניתן לתכנת את הקוד הסודי לכל קוד אפשרי מתוך 9999 קומבינציות שונות. כאשר מדובר בכמות כל כך משמעותית של קומבינציות, חייבים בערכת פריצה מקצועית המתחברת למחשב חכם על מנת לפענח את הקוד הסודי של בקרת הכניסה.

קבלני בניינים אימצו את השימוש בבקרת הכניסה הסטנדרטית וכיום כמעט בכל בניין חדש שנבנה קיימת בקרת כניסה סטנדרטית. הסיבה לכך היא הביטחון האישי והשקט הנפשי של הדיירים בבניין. אין ספק כי בקרת הכניסה תורמת במידה ניכרת לביטחון האישי של דיירי הבניין, במיוחד אם מדובר להורים של ילדים קטנים שחוששים מכניסה של זרים אל תוך שטח בניינם וכמובן אל תוך קומת הכניסה אל ביתם.

ניתן להתקין גם בקרת כניסה בבתים פרטיים. גם בבתים פרטיים מומלץ להתקין בקרות כניסה סטנדרטיות. מומלץ לשמור על הקוד של בקרת הכניסה בסודיות, וזאת על מנת שבקרת הכניסה אכן תהיה אפקטיבית. בקרת הכניסה מפסיקה להיות אפקטיבית ברגע שלאדם זר נודע קוד הכניסה וכך למעשה אין לבקרת הכניסה שום ערך אבטחתי.

בקרת כניסה יותר משוכללת היא בקרת כניסה ביומטרית. בקרת הכניסה הזאת קיימת בדרך כלל במבנים ממודרים ובאזורים חסויים שבהם רמת האבטחה ברמה גבוהה ואפילו גבוהה ביותר. בקרת הכניסה הביומטרית מאפשרת כניסה לאזור מסוים רק לאחר שהיא מזהה תווית ביומטרית מסוימת מתוך מאגר תוויות ביומטריות הקיימות אצלה במערכת. את הבקרה הזאת קשה מאוד לפרוץ ולעקוף, ועל כן היא נחשבת לבקרת הכניסה הממודרת ביותר שקיימת היום בשוק האבטחה.

Leave a Reply