שעון נוכחות

שעות העבודה הם הדבר החשוב ביותר עבור המועסקים שעובדים לפי שעות עבודה. כאשר מדובר בעסקים מתחילים שמעסיקים עד כחמישה עובדים, אפשר לחשב את שעות העבודה של המועסקים בצורה ידנית. במרבית המקרים החישוב יהיה מדויק, ללא טעויות, אך יכולים להיות מקרים יוצאים מן הכלל. לכן, ישנם בעלי עסקים קטנים המשלבים שעון נוכחות בעסק, גם אם מדובר בעד חמישה עובדים וזאת על מנת למנוע מצבים לא נעימים עם העובדים בנושא חישוב שעות העבודה שלהם.

היתרונות של שעון נוכחות ברורים. קודם כל, הוא מתאים יותר לעסקים בינוניים וגדולים, ומתאים לשילוב במפעלים ובתעשייה בהם מדובר בכמות של יותר מ-100 עובדים. במקומות כאלה אי אפשר לערוך רישום ידני של שעות העבודה, זה לא כלכלי לבעל העסק וזה לא מציאותי. שעוני הנוכחות מבצעים רישום מדויק של שעת הכניסה לעבודה ושעת היציאה ממנה, ומכניסים את הנתונים לתוכנת מחשב שבסופו של דבר אחראית להוצאת תלוש המשכורת החודשי של העובד.

קיימים מספר סוגים של שעוני נוכחות. הפופולארי שבניהם הוא שעון נוכחות סטנדרטי. השעון עובד על ידי העברת כרטיס מגנטי של העובד בכניסה למקום העבודה, וביציאה מן העבודה נדרשת שוב העברת הכרטיס המגנטי. השעון דורש הפקת כרטיסים מגנטיים לכל העובדים, כאשר בדרך כלל החברה שמספקת את השעונים מתחייבת לספק גם כמות מסוימת של כרטיסים מגנטיים לעובדים עד כמות כרטיסים מגנטיים מסוימת.

השילוב של שעון נוכחות גם במקום עבודה קטן, שלא מכיל כמות גדולה של עובדים היא כלכלית. לעיתים חישוב שעות העבודה של 2-5 עובדים הוא פרויקט לא פשוט, שלא נדבר על הריבים והמחלוקות העשויים להיווצר בשל חוסר דיוק ברישום השעות. השימוש בשעוני נוכחות מונע את המחלוקות ואת כאב הראש ברישום שעות הנוכחות של המועסקים. גם אם מדובר במעט עובדים בעסק, מומלץ לעבור עוד היום לרישום שעות כניסה ושעות יציאה באמצעות שעוני נוכחות.

שעוני נוכחות במקורטק:

http://www.makortech.co.il/?CategoryID=166

Comments are closed.